(098) 230-48-31

(044) 390-70-98

м. Київ, вул. Пирогова, 4/26
4-й поверх, офіс 9
50mov@50mov.com.ua
+380 (98) 230 48 31

Бюро перекладів «50 Мов» пропонує повний комплекс послуг по легалізації документів. Ми співпрацюємо з нотаріальними і юридичними конторами, що значно спрощує і прискорює надання даної послуги. 

Легалізація документів 

Легалізація документів – це виконання ряду формальних процедур для набуття документу юридичної чинності на території іншої країни. Легалізація здійснюється в країні, де був виданий документ, тобто в Україні можна легалізувати тільки українські документи.

Способи легалізації: 

 проставлення штампу «апостиль» (спрощена форма);

 повна консульська легалізація з проставленням необхідних відміток у відповідних інстанціях.

Вибір форми легалізації залежить від правових угод, що діють між Україною і конкретною країною. Так, для країн-учасниць Гаазької конвенції достатньо наявність штампу «апостиль», для інших – вимагається повна консульська легалізація документа.

УВАГА! Нема необхідності в легалізації документів, що призначені для використання в країнах – учасниць Мінської конвенції (Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизія, Молдавія, Росія, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан, Україна). Для цих країн достатньо нотаріально завірений переклад документа. 

Етапи консульської легалізації документів:

1. Міські і обласні управління юстиції. 

2. Міністерство юстиції України, Міністерство закордонних справ України.

3. Консульство країни, де планується використання документа 

Особливості консульської легалізації: 

 Для подачі документів від імені Замовника на легалізацію необхідна довіреність, оформлена у нотаріуса на одного із співробітників Бюро перекладів. Інакше, документи не приймуть у вищезгаданих інстанціях. Якщо Власник документа знаходиться в іншій країні, то довіреність можна оформити безпосередньо в консульстві України в цій країні.

 При легалізації дипломів про освіту, печатка легалізації проставляється на нотаріально завіреній копії документів. Основна вимога - надати архівну довідку з учбового закладу.

 Якщо легалізація ставиться на документи, видані управліннями РАЦСу, то необхідно надати новий зразок.

 Легалізація документів юридичних осіб вимагає надання довіреності та супровідного листа від компанії на бланку з печаткою та підписом директора.

 Консульський департамент не проставляє печатку легалізації на документах, які складені на території іноземних держав. Документи подібного типу легалізуються в консульстві України, яке знаходиться в країні видачі документів.

Дивіться також: ціни на легалізація, апостиль

Якщо Вам потрібно легалізувати документи – звертайтеся, ми радо це зробимо для Вас!