Бюро перекладів «50 Мов» пропонує повний комплекс послуг по легалізації документів. Ми співпрацюємо з нотаріальними і юридичними конторами, що значно спрощує і прискорює надання даної послуги.
Легалізація документів
Легалізація документів – це виконання ряду формальних процедур для набуття документу юридичної чинності на території іншої країни. Легалізація здійснюється в країні, де був виданий документ, тобто в Україні можна легалізувати тільки українські документи.
Способи легалізації:
проставлення штампу «апостиль» (спрощена форма);
повна консульська легалізація з проставленням необхідних відміток у відповідних інстанціях.
Вибір форми легалізації залежить від правових угод, що діють між Україною і конкретною країною. Так, для країн-учасниць Гаазької конвенції достатньо наявність штампу «апостиль», для інших – вимагається повна консульська легалізація документа.
УВАГА! Нема необхідності в легалізації документів, що призначені для використання в країнах – учасниць Мінської конвенції (Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизія, Молдавія, Росія, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан, Україна). Для цих країн достатньо нотаріально завірений переклад документа.
Етапи консульської легалізації документів:
1. Міські і обласні управління юстиції.
2. Міністерство юстиції України, Міністерство закордонних справ України.
3. Консульство країни, де планується використання документа
Особливості консульської легалізації:
Для подачі документів від імені Замовника на легалізацію необхідна довіреність, оформлена у нотаріуса на одного із співробітників Бюро перекладів. Інакше, документи не приймуть у вищезгаданих інстанціях. Якщо Власник документа знаходиться в іншій країні, то довіреність можна оформити безпосередньо в консульстві України в цій країні.
При легалізації дипломів про освіту, печатка легалізації проставляється на нотаріально завіреній копії документів. Основна вимога - надати архівну довідку з учбового закладу.
Якщо легалізація ставиться на документи, видані управліннями РАЦСу, то необхідно надати новий зразок.
Легалізація документів юридичних осіб вимагає надання довіреності та супровідного листа від компанії на бланку з печаткою та підписом директора.
Консульський департамент не проставляє печатку легалізації на документах, які складені на території іноземних держав. Документи подібного типу легалізуються в консульстві України, яке знаходиться в країні видачі документів.
Дивіться також: ціни на легалізація, апостиль
Якщо Вам потрібно легалізувати документи – звертайтеся, ми радо це зробимо для Вас!